Naše Sauna Pur

In der Sauna

Saunování v lázních Bad Griesbach

Absolutní uvolnění a upevnění zdraví - přesně to vám nabízíme v termálních lázních Bad Griesbach. Abyste k tomu měli ještě více příležitostí, nechali jsme vybudovat atraktivní a velkolepý „saunový svět“. Zde si každý najde pro sebe tu správnou teplotu a zároveň může různé teploty kombinovat tak, aby získal jedinečný pocit z dokonalého saunování.


In der Sauna

Zdraví a krása zevnitř

Vědecké studie neustále potvrzují to, co přírodní národy ze všech částí světa dávno vědí: pravidelné saunování má dalekosáhlé pozitivní účinky na tělo i duši a účinně se stará o prevenci zdraví. Mimo jiné snižuje vysoký krevní tlak a stabilizuje krevní oběh. Díky střídání tepla a chladu je stimulován nervový systém a cévní soustava je utužována.

Saunování posiluje imunitní systém, podporuje vylučování škodlivých látek z těla, předchází migréně a namožení svalů. Také zásobení pokožky se zlepšuje. Kdo se pravidelně potí, ten se na dovolené také rychleji zotaví… Zahraniční cesty nás často přivádějí na místa, kde se Středoevropané necítí kvůli vysoké teplotě zrovna příjemně. Kdo ale pravidelně navštěvuje saunu a své tělo již předem připravuje na vyšší teploty, o to více si pak může užívat životadárného sluníčka.

Relaxace a zvýšení kvality života

Prokrvení pokožky díky pravidelnému saunování posiluje celý organismus. Jako při každé jiné pravidelné tělesné aktivitě zpomaluje se také biologický proces stárnutí. Především však déle zůstává zachována vysoká kvalita života. I z toho důvodu je saunování smysluplnou činností, jak bojovat se zatěžujícími nároky běžného života.


In der Sauna

Einlass von Kindern in die Sauna

Kinder dürfen ab dem 5. Lebensjahr bis zum vollendeten 16. Lebensjahr nur in Begleitung der Eltern /Großeltern (Nachweis ist bei Bedarf vorzulegen) den Hamam oder die Sauna aufsuchen. Es gibt keine speziellen Kinder- bzw. Familienpreise.

Es obliegt den begleitenden Eltern/Großeltern/Erziehungsberechtigten, auf das Wohl bzw. die Unversehrtheit der von ihnen begleiteten Kinder zu achten. Die Wohlfühl-Therme übernimmt hierfür keine Haftung.

Ebenso haben Eltern/Großeltern/Erziehungsberechtigte darauf zu achten, dass sich die Kinder den Gepflogenheiten eines Thermalerholungsbades anpassen.

Kinder unter 3 Jahren haben freien Eintritt in die Therme (nicht in die Sauna und nicht in den Hamam). Es wird davon abgeraten, Kleinkinder das Baden im Thermalmineralwasser zu ermöglichen. Zumindest sollte der Aufenthalt im Wasser sehr kurz sein. Es ist dabei auch darauf zu achten, dass keine Verschmutzung entsteht.